Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: Najvyššie konečné ceny diel Jarmily Džuppovej dosiahnuté na aukciách SOGY:
€ 1 600 Luster a klavír. 2010. Olej, vajíčková tempera, uhoľ na sololite. 171 x 138 cm. (97. aukcia súčasného umenia, 17.05.2011)
€ 1 300 Kožuch s koľačkami na žltom gauči. 2008. Olej a akryl na sololite. 171 x 138 cm. (103. aukcia súčasného umenia, 24.04.2012)€
€ 850 Obsadenie II. 2009. Olej na sololite. 171 x 138 cm. (85. aukcia súčasného slovenského umenia, 18. 5. 2009)
€ 800 Zátišie s hriankami a zakrytým televízorom. 2008-2011. Olej, uhlík na sololite. (103. aukcia súčasného umenia, 24.04.2012)
€ 664 So synom. 2006. Vajcová tempera, olej, moridlo, latex na sololite. 171 x 137 cm. (75. aukcia súčasného umenia, 23. 10. 2007)
Biografia: Narodila sa 1984 v Michalovciach. 2002-2010 študovala na Fakulte umení TU v Košiciach v Ateliéri grafiky a experimentálnej tvorby pod vedením prof. Rudolfa Sikoru. Patrí k výrazným osobnostiam mladej slovenskej maľby, jej obrazy boli prezentované na viacerých samostatných a skupinových výstavách na Slovensku a v Čechách. 2008 sa stala finalistkou ceny Nadácie VÚB, 2009 bola finalistkou prestížnej ceny Oskára Čepana. Samostatne vystavovala v Mestskej galérii v Rimavskej Sobote a Nitrianskej galérii (2006), Galérii Cypriána Majerníka (2010).
Poradové číslo: | 75 |
Rok: 2017
Proveniencia: Súkromná galéria na Slovensku.
Technika: Vajcová tempera, olejový a suchý pastel na sololite
Rozmery: 217 x 140 cm
Značené: Značené na zadnej strane.
„Zrkadlová s antikryštálmi“
je mimoriadne dielo terajšej tvorby mladej maliarky Jarmily Džuppovej-Sabovej. V jej obrazoch sa miešajú osobné zážitky s odkazmi na kolektívne mýty a symboly. Výsledkom sú nečakané kompozície, ktoré otvárajú nielen tému vzťahu človeka k prírode a prostrediu, ale aj k vlastnej prirodzenosti a slobode. Džuppová vo svojej doterajšej tvorbe tematizuje jeden zo základných protikladov novodobého slovenského kultúrneho povedomia. A tým je najmä z literatúry známy protiklad mesta a vidieka, rurálneho a urbánneho. V jej tvorbe však nie je toto protirečenie nijakým spôsobom dramatizované či stavané do roviny neriešiteľného problému. Ide skôr o nostalgické spomienky na blednúci film detstva, interpretované prekvapujúco suverénnym a navýsosť aktuálnym maliarskym podaním.