140. večerná aukcia

Aukcie | 140. večerná aukcia

Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: Najvyššie konečné ceny diel Alexandra Younga Jacksona dosiahnuté na svetových aukciách:
€ 430,925, - Lom na rádium. 1938. Olej na plátne. 71,09 x 91,4 cm. Toronto 2012
€ 418,860, - Zimné popoludnie. Olej na plátne. 63,5 x 81,3 cm. Toronto 2009
€ 380,400, - Dedina v Quebecu (Zima, Saint~Fidèle). Olej na plátne. 63,5 x 81,9 cm. Vancouver 2013
€ 354,637,- Jazero Mazinaw, marec, Bon Echo. Olej na plátne. 63,5 x 81,9 cm. Vancouver 2014
€ 348,401, - V Jasper Parku. Olej na plátne. 63,5 x 81,3 cm. Toronto 2005

Literatúra: Brandon, L.: Art and war. London 2007 ; Larsen, W.: A.Y. Jackson: The Life of a Landscape Painter. 2009; Brandon, L.: Art and war. London 2007; Larsen, W.: A.Y. Jackson: The Life of a Landscape Painter. 2009