140. večerná aukcia

Aukcie | 140. večerná aukcia

Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: Najvyššie konečné ceny diel nasledovníkov Domenica Ghirlandaia dosiahnuté na svetových aukciách:
€ 90,000, - Madona s dieťaťom. Olej na paneli. 37 x 25 cm. Miláno 2012
€ 82,495, - Dvaja adorujúci anjeli. Freska. 86,7 x 49,2 cm. Londýn 2004
€ 57,242, - Madona s dieťaťom, sv. Jánom Krstiteľom a anjelmi. Olej, tempera. Tondo 82,5 cm. New York 1997
€ 50,233, - Dvaja adorujúci anjeli. Freska/ plátno. 86,7 x 49,2 cm. Londýn 2009

Literatúra: Kol. autorov: Painting and illumination in Early Renaissancee Florence, MetPublications, 1994; Preiss, P.: Italští umělci v Praze, Praha Panorama 1986; Antal, F.: Florentské malířství a jeho společenské pozadí, SNKLHU, Praha 1954