Aukcie | 141. letná aukcia výtvarných diel a starožitností

Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: Najvyššie konečné ceny grafických diel Petra Kľúčika dosiahnuté na aukciách SOGY:
€ 929 Private Paradise. 1989. Farebná litografia na papieri. 45 x 59 cm. (67. jesenná aukcia, 3. 10. 2006)
€ 650 Adam (podľa Michelangela). 2013. Olej na plátne. 51 x 60 cm. (123. letná aukcia výtvarných diel a starožitností, 09.06.2015)
€ 500 Mytológia. 1984. Lept na papieri (autorská tlač). 52 x 64 cm. (93. jesenná aukcia, 5. 10. 2010)
€ 400 Narodenie. 1993. Lept na papieri. 94/100. 25 x 17 cm. (102. jarná aukcia výtvarných diel, 13.03.2012)
€ 398 Mapa sveta. 1992. Farebný lept na papieri. 37 x 48 cm. (34. jesenná aukcia, 1. 10. 2002)

Biografia: Narodil sa 16.3. 1953 v Bratislave. Venuje sa maľbe, grafike a knižnej ilustrácii. 1980 absolvoval štúdium na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave u prof. Albína Brunovského. Je predovšetkým veľmi úspešným a rešpektovaným ilustrátorom. Ceny za ilustrácie - Najkrajšia kniha roka: 1984, 1987, 1990, 1991; Cena vydavateľstva Slovenský spisovateľ: 1990; Cena vydavateľstva Mladé letá: 1991. Cena na Medzinárodnom Bienále ilustrácií v Barcelone v roku 1990. Cena Ľudovíta Fullu: 1994. Francúzko: Périgueux 1992, Moirans eu Montagne 1992, Bayonne 1993; Nemecko: Norimberg 1993, Frankfurt nad Mohanom 1993, Berlín 2005; Belgicko: Antverpy 1994; Taliansko: 2004, Rakúsko: Wien, Gols 1992; Poľsko: Waršawa 1989; Maďarsko: Gyor 1991; Bratislava 1988, 1990, 1991, 1992, 1994 ,1995 ,1997 ,2003 ,2004, Praha: 1989, 1990, 1992, Piešťany 1999, Košice 1999, Kežmarok 2004. Jeho diela sú zastúpené v slovenských štátnych zbierkach a súkromných zbierkach v zahraničí.