Aukcie | 141. letná aukcia výtvarných diel a starožitností

Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: Najvyššie konečné ceny diel Evy Kyselicovej dosiahnuté na aukciách SOGY:
€ 398 Večer v parku. 1995. Olej na plátne. 58 x 89 cm. (80. letná aukcia, 10.6.2008)
€ 265 Júlia. 1978. Olej, kombinácia techník na plátne. 34 x 28 cm. (83. zimná aukcia, 2. 12. 2008)

Biografia: Narodila sa 3. 10. 1945. Študovala na Strednej škole umeleckého priemyslu v Bratislave (1961 - 1965) a na VŠVU v Bratislave. Samostatne vystavovala 1989 - Viedeň, Galerie Mahlerstrasse; 1989 - Amstetten, Galerie in der Muhlerstrasse; 1990 - Wels, Galerie NOFA; 1990 - Praha, Dom slovenskej kultúry;1991 - Tokyo, Mauchi Shoji; 1992 – Nagoya; 1993 - Frankfurt, Kunstgalerie; 1994 - Budapest, Slovenské veľvyslanectvo; 1995 - Budapest, Slovenský kultúrny inštitút. Podľa Zuzany Ševčíkovej „...sféra jej inšpirácie predstavuje bohato vrstvený obraz: reflexiu prírody, krajiny v podobe abstraktných fragmentov a symbolov, do ktorých sa vkrádajú aj filozofické úvahy a pochybnosti pozemšťana. Vypracovala si svoj jedinečný, jemne nuansový vyjadrovací register. Okrem olejomaľby a farebných lazúr nachádzame v ňom šitú čipku, typickú, vlastnú škálu reliéfnych článkov i štruktúry, v ktorých sa ozývajú odkazy na prírodné prvky, listy, fragmenty, škálu hladkých a štrukturálnych povrchov. Sú tu krásne príbehy z lesa, vlastné životné i osudy krajiny a každodenného bytia flóry a fauny. Jej rozprávanie v obraze nesie vlastnú niť príbehu v diptichu alebo triptychu, či spôsobom voľne nadväzujúcich cyklov, keď sa vracia novou úvahou k zážitku...“.