143. večerná aukcia

13. November 2018, 19:00

Aukcie | 143. večerná aukcia

Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: Najvyššie konečné ceny maliarskych diel Jiřího Anderleho dosiahnuté na aukciách SOGY:
3 000 Kozmogónia - Rotation. 1987. Sadrová asambláž, akvarel na plátne, dublované na dreve. 86 x 120 cm. (92. letná aukcia, 8. 6. 2010)
Najvyššie konečné ceny maliarskych diel Jiřího Anderleho dosiahnuté na svetových aukciách:
€ 35 140,- Hudobníci. 1993. Olej na plátne. 145 x 160 cm. Praha 2016
€ 7 375,- Kapradiny. 1996/1998. Kombinácia techník na plátne. 110 x 110 cm. Praha 2018
€ 7 374,- Modrý. Olej na plátne. 50 x 70 cm. Praha 2018
€ 6 725,- Nepomenovaná abstrakcia. Olej na plátne. 144 x 160 cm. Alameda 2016
€ 6 691,- On a ona. Olej na plátne. 100 x 70 cm. Praha 2017

Biografia: Narodil sa 14. 9. 1936 v Pavlíkove na Rakovnícku. 1961 absolvoval Akadémiu výtvarných umení v Prahe po štúdiu maľby u prof. A. Pelc a grafiky u prof. Silovského. Zásadný vplyv na jeho tvorbu mala spolupráca s Čiernym divadlom Jiřího Srnca, s ktorým osem rokov cestoval po Európe a ako mím vystupoval na rade významných javísk. Svet sa tak pre neho stal jedným veľkým javiskom - Theatrum mundi. Vystavoval na 93 samostatných a 200 skupinových výstavách. 1983 retrospektíva grafiky a kresieb, Národné múzeum, Stocholm, Švédsko / 1996 Národná galéria Praha / 1997 retrospektíva maliarske tvorby, Cisárska koniareň - Pražský hrad).Získal 38 významných cien na medzinárodných bienále, okrem iného Grand Prix Ljubljana 1981. V rokoch 1982 - 84 bola jeho diela vystavené v centrálnej expozícii Bienále Benátky. Je zastúpený v popredných svetových zbierkach: Metropolitan Museum of Art - New York, Centre George Pompidou - Paris a ďalších.

154. Zimná aukcia výtvarných dielNa aukcii bolo vydražených 43 diel (56%) v celkovej hodnote 529 000 €. Nevydražené diela je možné zakúpiť v našich výstavných priestoroch.154. Zimná aukcia výtvarných diel