50. mimoriadna aukcia súčasného slovenského umenia

30. September 2004

Aukcie | 50. mimoriadna aukcia súčasného slovenského umenia

Biografia: Anton Čierny sa narodil 23. 12. 1963 v Bojniciach. 1985-91 študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave (prof. Juraj Bartusz). Autor vstupuje na výtvarnú scénu v období relatívne priaznivom pre realizovanie mnohých výstavných projektov. Jeho program prestavuje syntézu objektu, inštalácie, videa a digitálnej fotografie. Po počiatočnom období charakteristickom skulpturálnym myslením začína pracovať s prvkami readymadu a vytvára niekoľko site-specific inštalácii narábajúcimi so symbolmi času, svetla, zvuku. Úspešné sú jeho procesuálne inštalácie pre autorské výstavy v synagógach v Prahe a Trnave. Získal cenu Martina Benku (1992), je víťazom súťaže Mladý výtvarník roka 1997. Pedagogicky pôsobí na Vysokej škole výtvarných umení.

Aukcie

156. Zimná aukciaNa aukcii bolo vydražených 51 diel (50%) v celkovej hodnote 493 350 €. Nevydražené diela je možné zakúpiť v našich výstavných priestoroch.

Newsletter

Ak chcete byť pravidelne informovaný, a dostávať aktuálne informácie o činnosti spoločnosti SOGA, prihláste sa do nášho mailing listu.