50. mimoriadna aukcia súčasného slovenského umenia

30. September 2004

Aukcie | 50. mimoriadna aukcia súčasného slovenského umenia

Biografia: Emil Drličiak sa narodil 17. 5. 1973 v Žiline. 1991-97 študoval na Vysokej škole výtvarných umení u na katedre dizajnu u profesora Longauera. 1994 absolvoval semestrálny štúdijný pobyt v École de Beaux-Arts, Saint Etienne vo Francúzsku, 1995 na Akademija za Likovno in Umetnost v Ljubljane. 1996-97 absolvoval s diplomovým projektom HEXAGON. Od 1999 pedagogicky viedol vlastný ateliér na katedre Grafického Designu VŠVU v Bratislave. Drličiak patrí k najvýraznejším mladým slovenským dizajnérom, od 1997 pracuje ako úspešný scénograf pre divadlá v Čechách i na Slovensku. Jeho diela prekračujú pritesné hranice grafického dizajnu smerom k voľnému umeniu celkom prirodzene. Pre autora je charakteristický vlastný, navýsosť premyslený autorský jazyk. Vytvára až matematicky skonštruovaný svet založený na presných pravidlách a, nie len geometrických vzťahoch. Do povedomia kultúrnej obce sa určite dostali Drličiakove plagáty k výstavám a divadelným predstaveniam, táto séria bola vystavená v Slovenskej národnej galérii, ktorá má autora zastúpeného vo svojich zbierkach. Jeho práce sú publikované v mnohých časopisoch.

Aukcie

Imro Weiner KráľNa aukcii bolo vydražených 13 diel (25%) v celkovej hodnote 9 330 €. Nevydražené diela je možné zakúpiť v našich výstavných priestoroch.

Newsletter

Ak chcete byť pravidelne informovaný, a dostávať aktuálne informácie o činnosti spoločnosti SOGA, prihláste sa do nášho mailing listu.