50. mimoriadna aukcia súčasného slovenského umenia

30. September 2004

Aukcie | 50. mimoriadna aukcia súčasného slovenského umenia

Biografia: Erik Binder sa narodil 21. 2. 1974 v Hnúšti – Likier. 1991-96 študoval na Vysokej škole výtvarného umenia v ateliéri profesora Jankoviča, profesora Fischera a na Akadémii výtvarných umení v Prahe u docenta Kokoliu. Binder maľuje, modeluje, kreslí komiksy, sprejuje - dokáže naraz urobiť veľa vecí a ešte viac neporiadku – je to jeho spôsob tvorby. Tvorby, ktorá je stále otvorená, nedorobená a na sto percent recyklovateľná – v tejto súvislosti možno hovoriť o akomsi umeleckom ekoanarchizme. Pre Binderovo dielo je charakteristická osobná ikonografia, do ktorej mixuje anarchizmus, hip-hop, globálnu kritiku, kung fu, eko, socík, Čejku, rodinu, porno – výsledkom je kunst fu, ako výtvarný a životný program. Erik Binder sa v roku 2001 stal finalistom Ceny Oskára Čepana, odborná porota vtedy ocenila invenčný prístup s akým skúma hranice medzi vysokým a nízkym v umení a jeho dokonalý zmysel pre prácu. Binder dnes patrí k najvýraznejším mladým slovenským výtvarníkom. 2003 spolu s českou Kamerou Skurou reprezentovali slovenské výtvarné umenie na prestížnom benátskom bienále. Autor je zatiaľ zberateľsky podchytený skôr zahraničnou klientelou.

Aukcie

157. LETNÁ AUKCIANa aukcii bolo vydražených 67 diel (56%) v celkovej hodnote 736 450 €. Nevydražené diela je možné zakúpiť v našich výstavných priestoroch.

Newsletter

Ak chcete byť pravidelne informovaný, a dostávať aktuálne informácie o činnosti spoločnosti SOGA, prihláste sa do nášho mailing listu.