50. mimoriadna aukcia súčasného slovenského umenia

30. September 2004

Aukcie | 50. mimoriadna aukcia súčasného slovenského umenia

Biografia: Galina Lišháková sa narodila 14. 5. 1973 v Humennom. Vyštudovala Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave, ateliér maľby profesora Daniela Fischera. Pozornosť upútala v roku 1999 veľkorozmernými olejmi, ktorých hlavnou témou boli šaty. Prázdne šaty bez tela, ktoré levitovali na neutrálnom pozadí. Obrazy poukazovali na vnútorný svet autorky, no zároveň ho parodovali. Rysy sladkých šatových princezien sú na nich vyexponované ad absurdum. Vznikajú tak osobitné persifláže gýču s ambivalentnou pôsobnosťou. Obrazy Galiny Lišhákovej znovu vracajú do hry, už niekoľko rokov vytesnenú kategóriu vkusu. Predkladaná maľba Ukáž mi moc patrí k najpodarenejším z tejto kolekcie a bola vystavená aj na Bienále mladého umenia v Prahe.

Aukcie

Imro Weiner KráľNa aukcii bolo vydražených 13 diel (25%) v celkovej hodnote 9 330 €. Nevydražené diela je možné zakúpiť v našich výstavných priestoroch.

Newsletter

Ak chcete byť pravidelne informovaný, a dostávať aktuálne informácie o činnosti spoločnosti SOGA, prihláste sa do nášho mailing listu.