50. mimoriadna aukcia súčasného slovenského umenia

30. September 2004

Aukcie | 50. mimoriadna aukcia súčasného slovenského umenia

Biografia: Igor Ondruš sa narodil 24. 5. 1972 v Bratislave. Študoval maľbu u Vladimíra Popoviča a grafiku v ateliéri Róberta Jančoviča, 2003 ukončil štúdium na Vysokej škole výtvarných umení. Zaoberá sa maľbou a treba povedať, že dnes, kedy práve maľba zažíva svoj boom patrí jeho prístup k originálnym a svojským. Jeho doterajšie dielo sa vyznačuje pozoruhodnou koherentnosťou. Jeho maľba je figuratívna a vo svojej podstate realistická, aj keď zobrazuje absurdné výjavy expresívnym spôsobom, zveličuje a prikrášľuje v duchu komiksových klišé. (S.Jankovičová) V jeho obrazoch v inej oveľa sugestívnejšej rovine ožíva desivý svet podvedomých predstáv, psychoanalytických kydov s predstavami hollywoodskych špecialistov na bizarné vraždy, maniakálne úlety a hororové scény etc. Ondruš im je viac než rovnocenným partnerom.

Aukcie

157. LETNÁ AUKCIANa aukcii bolo vydražených 67 diel (56%) v celkovej hodnote 736 450 €. Nevydražené diela je možné zakúpiť v našich výstavných priestoroch.

Newsletter

Ak chcete byť pravidelne informovaný, a dostávať aktuálne informácie o činnosti spoločnosti SOGA, prihláste sa do nášho mailing listu.