50. mimoriadna aukcia súčasného slovenského umenia

30. September 2004

Aukcie | 50. mimoriadna aukcia súčasného slovenského umenia

Biografia: Ivan Csudai sa narodil 18. 8. 1959 vo Svodove. Študoval na Vysokej škole výtvarných umení (1981-87) v Bratislave. 1990 bol ocenený prestížnou Herderovou cenou. Od 1995 pôsobí ako docent na VŠVU v Bratislave, kde vedie oddelenie maľby. Začiatky Csudaiovej tvorby sú späté s nástupom tzv. postmodernej generácie, teda s mladými a divokými a charakteristické expresívnou maľbou. V neskoršom období sa v jeho diele dostáva do popredia jednoduchý motív redukovaný na znak. Expresivita Csudaiovho maliarskeho rukopisu ustúpila pred čistotou a poriadkom. Autor pracuje s predlohami vybratými zo starej encyklopédie, ktoré mutuje počítač a on sám neskôr precízne maľuje a maliarsky spracúva. Napriek spomínaným zmenám je Csudaiov prejav kontinuitný a autor patrí k najzásadnejším zjavom slovenskej maľby – dnes preto patrí k stáliciam slovenského maliarskeho neba. Je zastúpený v slovenských i zahraničných výtvarných zbierkach. Tento rok bude dielo Ivana Csudaia reprezentovať Slovensko na prestížnom a jednom z najstarších periodických výstavných podujatí Bienále Sao Paolo

Aukcie

157. LETNÁ AUKCIANa aukcii bolo vydražených 67 diel (56%) v celkovej hodnote 736 450 €. Nevydražené diela je možné zakúpiť v našich výstavných priestoroch.

Newsletter

Ak chcete byť pravidelne informovaný, a dostávať aktuálne informácie o činnosti spoločnosti SOGA, prihláste sa do nášho mailing listu.