50. mimoriadna aukcia súčasného slovenského umenia

30. September 2004

Aukcie | 50. mimoriadna aukcia súčasného slovenského umenia

Biografia: Jana Š. Farmanová sa narodila 13. 9. 1970 v Nitre. 1996 absolvoval Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave. Patrí k autorkám, ktoré sa venovali maľbe ešte v čase, kedy to nebolo populárne (prvá polovica 90. rokov). Farmanová svojimi maľbami znásobuje svet, vytvára kópie vecí okolo seba, ale aj situácií, odrazy príbehov. Všetky sú podriadené súkromiu a autorkinmu individuálnemu videniu. Akoby nanovo stavala všetko čo videla, čo ju oslovilo. Znovu namaľované bežné veci sa stávajú intenzívnejšími, upozorňujú na svoje modely, na bežnú skutočnosť. Stavajú sa proti tej, ktorá nám je médiami ponúkaná, a ktorej sa s oduševnením venujeme. Obrazy nie sú demonštratívne, nedeklamujú, nevyzývajú vykročiť na inú cestu, iba ponúkajú samostatný tichý svet zátiší a zákutí.

Aukcie

157. LETNÁ AUKCIANa aukcii bolo vydražených 67 diel (56%) v celkovej hodnote 736 450 €. Nevydražené diela je možné zakúpiť v našich výstavných priestoroch.

Newsletter

Ak chcete byť pravidelne informovaný, a dostávať aktuálne informácie o činnosti spoločnosti SOGA, prihláste sa do nášho mailing listu.