50. mimoriadna aukcia súčasného slovenského umenia

30. September 2004

Aukcie | 50. mimoriadna aukcia súčasného slovenského umenia

Biografia: Karol Weisslechner sa narodil 15. 8. 1960 v Bratislave. 1980-88 študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave (prof. Vojtech Vilhan). Na výtvarnú scénu vstupuje v 2. polovici 80. rokov spolu so skupinou výtvarníkov a architektov etablujúcich prvú vlnu postmoderného umenia na domácej pôde. Školením architekt sa venuje okrem interiérovej architektúry aj voľnej tvorbe predovšetkým v oblasti šperku. Jeho šperky, objekty pripomínajú malé architektúry budované rovnako na základe prísne racionálnych princípov a emotívnych, fantazijných kreácii, ktoré spolu harmonizujú a vytvárajú súzvučnú kompozíciu. Sú ovplyvnené tepom doby a jej komunikačnými systémami, ktoré v nás na jednej strane vzbudzujú poriadok, na druhej chaos a labyrit informácii. Kombinuje vysoké ušľachtilé kovy a kamene často v kombinácii s „nízkymi“ materiálmi. Pedagogicky pôsobí na Vysokej škole výtvarných umení. Jeho diela sú zastúpené v domácich a zahraničných zbierkach.

Aukcie

156. Zimná aukciaNa aukcii bolo vydražených 51 diel (50%) v celkovej hodnote 493 350 €. Nevydražené diela je možné zakúpiť v našich výstavných priestoroch.

Newsletter

Ak chcete byť pravidelne informovaný, a dostávať aktuálne informácie o činnosti spoločnosti SOGA, prihláste sa do nášho mailing listu.