50. mimoriadna aukcia súčasného slovenského umenia

30. September 2004

Aukcie | 50. mimoriadna aukcia súčasného slovenského umenia

Biografia: Mária Balážová sa narodila v Trnave. 1978-84 študovala na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Tvorba Márie Balážovej je rámovaná autorským programom pod názvom Hadia geometria. Jazyk geometrie, geometrickej štruktúry obohatila o „novú významovosť“ redukovanú do znakovej formy v podobe hadej figúry. Geometricky štylizovaná figúra hada (telo, hlava) predstavujúca základný element maľby sa dostáva do širšieho kontextu nielen v súvislosti s čítaním jej archetypálnej formy, ale i rovnakej dôležitej zaujatosti ornamentom. Mária Balážová vytvorila v rámci geometrického prúdu vlastnú cestu špecifickú nielen redukovanou červeno-čiernou farebnou škálou, ale aj špecifickou symetrickou formou uzavretou v prísne radených líniách hadích tiel. Ponúka ich v nekonečných variantoch, vždy v pravouhlom „vlnení“ žensky racionálnej geometrie.

Aukcie

Imro Weiner KráľNa aukcii bolo vydražených 13 diel (25%) v celkovej hodnote 9 330 €. Nevydražené diela je možné zakúpiť v našich výstavných priestoroch.

Newsletter

Ak chcete byť pravidelne informovaný, a dostávať aktuálne informácie o činnosti spoločnosti SOGA, prihláste sa do nášho mailing listu.