50. mimoriadna aukcia súčasného slovenského umenia

30. September 2004

Aukcie | 50. mimoriadna aukcia súčasného slovenského umenia

Biografia: Beaux-Arts v Dijone a na Slippery Rock University v USA. Blažo systematicky spracováva jednu tému – inšpirovaný detstvom vytvára nový svet, svet zmenených herných pravidiel. Jednoduché a známe motívy spája, prevracia a núti správať sa inak – po novom. Vytvára tak nereálny svet absurdít, ktoré perfektne fungujú.. Výsledky svojej práce adjustuje zväčša ako počítačové veľkorozmerné grafiky alebo komplikovanejšie prostredia a objekty. Tento program dopĺňa maľba, ktorej sa sporadicky venuje. Blažo sa stal v roku 2001 laureátom súťaže Ceny Oskára Čepana, porota vtedy ocenila Blažovu osobitnú poetiku, ktorá vychádza z tradície konceptuálneho umenia a súčasne prekračuje jeho hranice smerom k divácky atraktívnej vizualizácií, ako aj za vyhranený zmysel pre výtvarné uchopenie absurdných situácií, zmysel pre vtip a iróniu. Dielo Marka Blaža je už overenou kvalitou, čoho dôkazom je minulá aukcia súčasného umenie, na ktorej jeho prácu kúpila do svojich stálych expozícií, dočasne vystavených na hrade, Slovenská národná galéria. Práce Marka Blaža sa nachádzajú v súkromných i štátnych zbierkach.

Aukcie

157. LETNÁ AUKCIANa aukcii bolo vydražených 67 diel (56%) v celkovej hodnote 736 450 €. Nevydražené diela je možné zakúpiť v našich výstavných priestoroch.

Newsletter

Ak chcete byť pravidelne informovaný, a dostávať aktuálne informácie o činnosti spoločnosti SOGA, prihláste sa do nášho mailing listu.