50. mimoriadna aukcia súčasného slovenského umenia

30. September 2004

Aukcie | 50. mimoriadna aukcia súčasného slovenského umenia

Biografia: Martin Šútovec sa narodil 12. 1. 1973 v Bratislave. Vysokú školu výtvarných umení absolvoval na katedre grafického dizajnu v jednom z najsilnejších ročníkov v jej dejinách. Patrí k málu grafických dizajnérov, ktorí ešte žijú „v zdravej rozpoltenosti umelca a akéhosi inžiniera navrhujúceho spotrebný tovar“. Je jedným z najväčších znalcov komiksu, aj preto inicioval vydanie pôvodnej komiksovej knihy revue Vemeno. Pod pseudonymom Shooty sa udržiava v trefnej kondícii a prispieva do denníka SME. Na stránke Ui42 sa o Šútovcovej tvorbe dočítame, že zohľadňuje všeličo: konkrétne pestré všeličo. Gejzíry farieb majstrovej palety tryskajú v radostnom ohňostroji vášne, línie sa križujú s presnosťou hodnou niečoho lepšieho, svetlo a tieň sa pochytili za pasy a nie a nie pochopiť, že ich súboj nebude mať viťaza! Predkladaný triptych bol vystavený na výstave Fulla a slovenský svet, ktorú organizovala Slovenská národná galéria. V zdanlivo jednoduchej forme trefne odpálil hneď niekoľkých slovenským špecifík a tráum. Písať o Šutovcovi pôsobí trochu nepatrične ako vysvetľovať dobrý humor.

Aukcie

157. LETNÁ AUKCIANa aukcii bolo vydražených 67 diel (56%) v celkovej hodnote 736 450 €. Nevydražené diela je možné zakúpiť v našich výstavných priestoroch.

Newsletter

Ak chcete byť pravidelne informovaný, a dostávať aktuálne informácie o činnosti spoločnosti SOGA, prihláste sa do nášho mailing listu.