50. mimoriadna aukcia súčasného slovenského umenia

30. September 2004

Aukcie | 50. mimoriadna aukcia súčasného slovenského umenia

Biografia: Miloš Gašparec sa narodil 7. 10. 1972 v Bratislave. 1999 absolvoval fakultu architektúry na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave. Venuje sa architektúre, urbanizmu, grafickému dizajnu a hudobným projektom. V niektorých spoločenstvách, ktoré už dávno nie sú subkultúrami, sa jeho komiksy stali kultovými. Pre časopis Reflex kreslí seriál Hana a Hana, ktorý v najbližších dňoch vyjde knižne. Predložená séria printov vychádza zo spomínaných komiksov, autor akoby vybral a prepracoval jednotlivé políčka z príbehov. Každý z obrázkov má za sebou vlastný príbeh, ktorý je nám svojou mestskou poetikou dôverne známy, na obrázkoch vtipne glosuje svet babeniek, cépečkárov a slovenských yuppies. Tieto trefné urbánne záznamy by sa ideálne hodili do trendy baru, diskotéky alebo vydizajnovaného bytu. Autor pôsobil aj v kapelách Piecka AE, Živé Kvety, Kosa z Nosa a dnes vyrába vlastné pesničky na počítači.

Aukcie

157. LETNÁ AUKCIANa aukcii bolo vydražených 67 diel (56%) v celkovej hodnote 736 450 €. Nevydražené diela je možné zakúpiť v našich výstavných priestoroch.

Newsletter

Ak chcete byť pravidelne informovaný, a dostávať aktuálne informácie o činnosti spoločnosti SOGA, prihláste sa do nášho mailing listu.