50. mimoriadna aukcia súčasného slovenského umenia

30. September 2004

Aukcie | 50. mimoriadna aukcia súčasného slovenského umenia

Biografia: Patrik Illo sa narodil 16. 11. 1973 v Považskej Bystrici. 1992-98 študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave (na oddelení sklárskeho výtvarníctva pod vedením docenta Gavulu a v intermediálnom ateliéri na katedre maľby pod vedením docenta Čarného). Illo patrí k tým autorom, ktorým sa podarilo preraziť „kliatbu“ užitého umenia a dokázať, že hranice medzi vysokým a nízkym umením sú minimálne prestupné. Okrem dizajnu skla sa venuje tvorbe objektov, inštalácii a experimentálnemu dizajnu. Pre jeho tvorbu je charakteristické spojenie nápadu s vtipnou pointou s reálnym predmetom, ktoré podáva v excelentne spracovanej forme. Výsledné objekty potom vystavuje v rôznych kontextoch a situáciách, čím ich mení a obohacuje vždy inými význammi. Venuje sa témam ako telo, telesnosť a medziľudské vzťahy – vzťahy medzi mužmi a ženami. Na tejto aukcii predkladá niekoľko diel. „Trojtopánka“ patrí k najšťastnejšiemu kusu k už známej a vystavovanej sérii, plyšový medvedík je tak trochu psychoanalytickým kúskom, ktorý vtipne reaguje na klišé dievčenskej postele. Posilou kolekcie sú erotické sklenené objekty, ktoré sú tým pravým šteklivým zberateľským kúskom – object d´art.

Aukcie

157. LETNÁ AUKCIANa aukcii bolo vydražených 67 diel (56%) v celkovej hodnote 736 450 €. Nevydražené diela je možné zakúpiť v našich výstavných priestoroch.

Newsletter

Ak chcete byť pravidelne informovaný, a dostávať aktuálne informácie o činnosti spoločnosti SOGA, prihláste sa do nášho mailing listu.