50. mimoriadna aukcia súčasného slovenského umenia

30. September 2004

Aukcie | 50. mimoriadna aukcia súčasného slovenského umenia

Biografia: Pavol Čejka sa narodil 31. 5. 1973 v Bratislave. 1999 absolvoval Vysokú školu výtvarných umení na katedre grafického dizajnu u Ľubomíra Longauera. Autor, inak známy cestovateľ sa s úspechom venuje fotografiií, grafike, ilustrácii, hudbe a literatúre. Patrí k tým autorom, ktorých „tvorba“ je prirodzeným pokračovaním života a splýva s jeho každodennosťou. Jeho dielo je charakteristické vnútornou previazanosťou a vizuálom pripomínajúcim poetiku diel Františka Skálu šmrncnutú Váchalom, napriek tomu sú nefalšovaným Čejkom. Autor patrí k málo slovenským nešpekulatívnym a pôvodným „výtvarníkom“. Predkladané fotografie sú z väčšej série z roku 2004 a autor ich odporúča umiestniť do interiéru alebo exteriéru (na exteriér a vlhké prostredie poskytuje záruku tri roky). Aj keď zatiaľ nevystavoval na veľkých výstavách a pohybuje sa (programovo) skôr v iných než etablovaných kruhoch, myslím, že bude o ňom stále viac počuť. Jeho návrh na tetovanie bol súčasťou slovenskej expozície 48. Bienále umenie v Benátkach. Hrá v kapele Piecka AE, Kamoško a Kokosko a Honduras a občas sa venuje záhradkárčeniu.

Aukcie

157. LETNÁ AUKCIANa aukcii bolo vydražených 67 diel (56%) v celkovej hodnote 736 450 €. Nevydražené diela je možné zakúpiť v našich výstavných priestoroch.

Newsletter

Ak chcete byť pravidelne informovaný, a dostávať aktuálne informácie o činnosti spoločnosti SOGA, prihláste sa do nášho mailing listu.