50. mimoriadna aukcia súčasného slovenského umenia

30. September 2004

Aukcie | 50. mimoriadna aukcia súčasného slovenského umenia

Biografia: Peter Bartoš sa narodil 29. 4. 1938 v Prahe. 1957-64 študoval na Vysokej škole výtvarných umení u profesora Jána Mudrocha a postgraduálne u profesora Matejku. Napriek predkladaným maľbám, ťažisko jeho tvorby je v konceptuálnom a akčnom umení. Jeho zaujatie maľbou (v 80. a 90. rokoch maľoval oblaky) je zatiaľ menej známe, ale v odborných kruhoch sa mu začína dostávať zvýšenej pozornosti. Od konca 60. rokov sa konštantne zaoberal niekoľkými profilovými témami: holuby (projekt ktorý mal šľachtením viesť k novému druhu holuba), najväčší projekt zoologická záhrada (z neho vychádza celá skupina krajinárskych prác, ktoré sú niekde na pomedzí topografických záznamov a japonskou krajinou. Autor v 70. rokoch patril k tvrdému jadru konceptuálneho umenia na Slovensku (Havrilla, Bartoš, Thurzo, Budaj, Ďurček). Predkladané diela zo 60. rokov patria k cenenému obdobiu autora. Jeho dielo je zastúpené takmer vo všetkých štátnych galériách a významných zbierkach.

Aukcie

156. Zimná aukciaNa aukcii bolo vydražených 51 diel (50%) v celkovej hodnote 493 350 €. Nevydražené diela je možné zakúpiť v našich výstavných priestoroch.

Newsletter

Ak chcete byť pravidelne informovaný, a dostávať aktuálne informácie o činnosti spoločnosti SOGA, prihláste sa do nášho mailing listu.