50. mimoriadna aukcia súčasného slovenského umenia

30. September 2004

Aukcie | 50. mimoriadna aukcia súčasného slovenského umenia

Biografia: Peter Rónai sa narodil 6. 7. 1953 v Budapešti. 1970-74 študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, 1974-76 na Akadémii výtvarných umení v Budapešti. 1990-93 pôsobil s Júliusom Kollerom v skupine Nová vážnosť. Je multimediálnym umelcom pohybujúci sa v oblasti viacerých médií od maľby, objektu, cez inštaláciu, performance, fotografiu a video. Vo svojej tvorbe využíva často autoportrét, ktorý sa stáva predmetom manipulácie, alebo len samostatným médiom stotožňujúci sa s niektorým z umeleckých smerov. Venuje sa problematike interpretácie. Prisvojuje si predlohy z rôznych oblastí výtvarného umenia, pracuje s cudzou identitou skôr v ironicko-humornej polohe. Prezetované dielo je príspevkom privlastnenia si identity Pabla Picassa, s ktorým sa identifikuje prostredníctvom autoportrétu. Je profesorom, pedagogicky pôsobí na vysokých školách v Brne a Trnave.

Aukcie

157. LETNÁ AUKCIANa aukcii bolo vydražených 67 diel (56%) v celkovej hodnote 736 450 €. Nevydražené diela je možné zakúpiť v našich výstavných priestoroch.

Newsletter

Ak chcete byť pravidelne informovaný, a dostávať aktuálne informácie o činnosti spoločnosti SOGA, prihláste sa do nášho mailing listu.