50. mimoriadna aukcia súčasného slovenského umenia

30. September 2004

Aukcie | 50. mimoriadna aukcia súčasného slovenského umenia

Biografia: Sára Pernecká sa narodila 24. 11. 1970 v Skalici. 1990-97 študovala na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave (prof. Daniel Fischer). Na výtvarnú scénu vstupuje v druhej polovici 90. rokov spolu s ďalšími mladými výtvarníkmi, ktorí sa odklonili od tradičného média maľby smerom k inštalácii. Stredoškolské štúdium na SŠUP, oddelenie textilu (Karol Pichler) súvisí s jej orientáciou a využívaním textilných materiálov. Realizuje niekoľko inštalácií, ktoré tematický inklinujú k problematike tela, telesného. Nie však v tradičnom zmysle, skôr v zmysle redukovaných znakových prvkov zbavených akejkoľvek identity. Ľudské telo dekonštruuje, posúva ho až k hranici gendrového chaosu, za ktorým s ľahkosťou skrýva vedecký jazyk z oblasti genetiky.

Aukcie

157. LETNÁ AUKCIANa aukcii bolo vydražených 67 diel (56%) v celkovej hodnote 736 450 €. Nevydražené diela je možné zakúpiť v našich výstavných priestoroch.

Newsletter

Ak chcete byť pravidelne informovaný, a dostávať aktuálne informácie o činnosti spoločnosti SOGA, prihláste sa do nášho mailing listu.