50. mimoriadna aukcia súčasného slovenského umenia

30. September 2004

Aukcie | 50. mimoriadna aukcia súčasného slovenského umenia

Biografia: Stano Masár sa narodil 8. 12. 1971 v Bratislave. Masár bol dlho nerozpoznaným talentom na slovenskej scéne, aj preto, lebo absolvoval iné štúdium než tradičnú VŠVU. Prvýkrát na seba výraznejšie upozornil na výstave Späť do múzea, späť ku hviezdam v Slovenskej národnej galérii. Odvtedy sa stal etablovanou postavou na slovenskej mladej scéne. Je známy svojimi objektmi, ktoré sa nachádzajú na pomedzí experimentálneho objektu, sochy a vtipu a inštaláciami, v ktorých sa zameriava na architektúru priestoru a jeho sociálne funkcie. Predkladaná séria sôch bola vystavená na viacerých výstavách a autor sa ňou v roku 2002 prezentoval na súťaži Cena Oskára Čepana, ktorej finalistom sa stal. Porota ocenila jeho vtipný a vynachádzavý prístup k tvorbe nábytkových objektov, ktoré vytvára ako paradoxné, vizuálne výtvory, rozličnou mierou vyviazané z reality. V jeho diele sa do popredia dostáva prvok absurdity, hry, rád manipuluje divákom a prostredím.

Aukcie

157. LETNÁ AUKCIANa aukcii bolo vydražených 67 diel (56%) v celkovej hodnote 736 450 €. Nevydražené diela je možné zakúpiť v našich výstavných priestoroch.

Newsletter

Ak chcete byť pravidelne informovaný, a dostávať aktuálne informácie o činnosti spoločnosti SOGA, prihláste sa do nášho mailing listu.