50. mimoriadna aukcia súčasného slovenského umenia

30. September 2004

Aukcie | 50. mimoriadna aukcia súčasného slovenského umenia

Biografia: Tomáš Agat Błoński sa narodil 2. 10 ošiciach. 1994-2001 študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave (doc. Milota Havránková). Zastupuje najmladšiu generáciu autorov vyjadrujúcich sa médiom fotografie. Známy je cyklus konceptuálne ladených fotografií My sme – Ja som, s presahom aj do iných médií (inštalácia, video). Veľkorozmerné čiernobiele fotografické portréty sliepok zo série My sme, sa pohrávajú s témou identity. Prisudzuje im ženské mená, prirovnáva ich k zobrazovaniu ženských podobizní najčastejšie využívaných v prostredí múzeí alebo šľachtických rezidenciách. Rovnako aj pri reportážnych fotografiách používa minifotoaparát ruskej výroby Agat so špecifickými technickými možnosťami, skôr v zmysle porušovania trendu súčasných digitálnych technológií. Autor je finalistom súťaže Cena Oskára Čepana 2004.

Aukcie

156. Zimná aukciaNa aukcii bolo vydražených 51 diel (50%) v celkovej hodnote 493 350 €. Nevydražené diela je možné zakúpiť v našich výstavných priestoroch.

Newsletter

Ak chcete byť pravidelne informovaný, a dostávať aktuálne informácie o činnosti spoločnosti SOGA, prihláste sa do nášho mailing listu.