12. Október 2004
Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: NAJVYŠŠIE DOSIAHNUTÉ KONEČNÉ CENY DIEL F. SÜSSERA NA SVETOVÝCH AUKCIÁCH:
3 000,- EUR Chlapec, Espagna. Olej na kartóne. 81 x 67,5 cm. Praha 2001
2 580,- EUR Ženský akt. Olej na plátno. 85 x 67 cm. Praha 2003
2 187,- EUR Enlévement. Olej na plátne. 82 x 100 cm. Praha 2001
Biografia: František Süsser sa narodil 1890 vo Viedni, zomrel 1956 tamže. Študoval na Akadémii a Umeleckej priemyselnej škole vo Viedni. 1914 absolvoval študijný pobyt v Taliansku, neskôr studijné pobyty v Nemecku, Francúzsku a Španielsku. Namaľoval obrazy k hlavným oltárom v Bojanoviciach a Štepánove. Venoval sa hlavne portrétom a figurálnym motívom. Vystavoval v Brne (1932) a Prahe (1937). Z literatúry: Toman, P.: Nový slovník československých výtvarných umělců. Diel II. Ostrava 1993. Str. 505-6.
Poradové číslo: | 268 |
Vyvolávacia cena: | 398 € |
Konečná cena: | 465 € |
Technika: kresba ceruzou, kombinácia techník na papieri
Rozmery: 31 x 24 cm
Značené: vpravo dole „Süsser“