52. mimoradna aukcia fotografie

05. November 2004

Aukcie | 52. mimoradna aukcia fotografie

Biografia: Miloš Dohnány sa narodil 4. 1. 1904 v Lienzi, Rakúsko; tragicky zahynul 4. 10. 1944 v Bratislave. Vedúca postava amatérskej fotografie na Slovensku 30. rokov. Ľudovú školu a prvé triedy gymnázia vychodil v Innsbrucku. Vyštudoval odbornú školu pre železničnú dopravu v Olomouci. Od 1922 až do svojej smrti pôsobil v železničnej doprave. Začiatkom 30. rokov absolvoval večerné fotografické kurzy J. Funkeho na Škole umeleckých remesiel. Prevzal novátorské prvky nielen vo videní /podhľad, nadhľad, detail/, ktoré aplikoval vo fotografiách zátiší, architektúry a vo figurálnych kompozíciách. Nové poňatie fotografie sa odrazilo aj na jeho viacobrazových útvaroch, charakteristických zmenami miesta uhla a snímania.

Aukcie

157. LETNÁ AUKCIANa aukcii bolo vydražených 67 diel (56%) v celkovej hodnote 736 450 €. Nevydražené diela je možné zakúpiť v našich výstavných priestoroch.

Newsletter

Ak chcete byť pravidelne informovaný, a dostávať aktuálne informácie o činnosti spoločnosti SOGA, prihláste sa do nášho mailing listu.