52. mimoradna aukcia fotografie

05. November 2004

Aukcie | 52. mimoradna aukcia fotografie

Biografia: Z radu ateliérov, ktoré fungovali v Bratislave na prelome 19. a 20. storočia vynikal tvorivými ambíciami i odbornou výtvarnou prípravou pracovníkov rodinný podnik Apfelovcov. Jeho zakladateľ Otto Apfel starší, bratislavský portrétista medzivojnového obdobia, prerobil pôvodný Kozičov záhradný ateliér na rozhraní Hviezdoslavovho a Rybného námestia (v mieste dnešných príjazdových estakád vedúcich na most SNP). Orientoval sa na portréty hercov, herečiek, spevákov a speváčok. Od 20. rokov sa začal venovať snímaniu v jednoduchom nearanžovanom prostredí. K renomé pracoviska prispel aj zakladateľov syn Otto Apfel mladší, absolvent pražskej Akadémie výtvarného umenia. Popri bežnej ateliérovej portrétnej práci sa obaja venovali voľným výtvarným fotografickým štúdiám a kompozíciám alegorického charakteru. Z literatúry: Hlaváč, Ľudovít: Dejiny slovenskej fotografie. Osveta. Martin 1989. Str. 154.

Aukcie

157. LETNÁ AUKCIANa aukcii bolo vydražených 67 diel (56%) v celkovej hodnote 736 450 €. Nevydražené diela je možné zakúpiť v našich výstavných priestoroch.

Newsletter

Ak chcete byť pravidelne informovaný, a dostávať aktuálne informácie o činnosti spoločnosti SOGA, prihláste sa do nášho mailing listu.