55. Jarná aukcia výtvarných diel

15. Marec 2005

Aukcie | 55. Jarná aukcia výtvarných diel

Biografia: Ivan Csudai sa narodil 18. 8. 1959 vo Svodove. 1981–87 študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. 1990 bol ocenený prestížnou Herderovou cenou. Od 1995 pôsobí ako docent na VŠVU v Bratislave, kde vedie oddelenie maľby. Začiatky Csudaiovej tvorby sú späté s nástupom tzv. postmodernej generácie. V neskoršom období sa v jeho diele dostáva do popredia jednoduchý motív redukovaný na znak. Expresivita Csudaiovho maliarskeho rukopisu ustúpila pred čistotou a poriadkom. Autor pracuje s predlohami vybratými zo starej encyklopédie, ktoré mutuje počítač a on sám neskôr precízne maľuje a maliarsky spracúva. Ivan Csudai je autorom jednej z najsympatickejších a najdesivejších postáv slovenskej maľby Macíka – Teddyho. Napriek spomínaným zmenám je Csudaiov prejav kontinuitný a autor patrí k najzásadnejším zjavom slovenskej maľby – dnes preto patrí k stáliciam slovenského maliarskeho neba.

Aukcie

157. LETNÁ AUKCIANa aukcii bolo vydražených 67 diel (56%) v celkovej hodnote 736 450 €. Nevydražené diela je možné zakúpiť v našich výstavných priestoroch.

Newsletter

Ak chcete byť pravidelne informovaný, a dostávať aktuálne informácie o činnosti spoločnosti SOGA, prihláste sa do nášho mailing listu.