28. Marec 2006
Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: 23 996,- EUR Sibírsky konvoj so zlatom. Olej na plátne, 69 x 105 cm. Sotheby, Londýn 2004
20 771,- EUR Bojová scéna. Olej na plátne, 68 x 105 cm. Sotheby, Londýn 2004
18 806,- EUR Ruská jazda v snehu. Olej na plátne, 65 x 104 cm. Chriesties, Nex York 2004
17 775,- EUR Jazda. Olej na plátne, 69 x 106 cm. Sotheby, Londýn 2004
17 975,- EUR Kozácka hliadka v snehu. Olej, 52 x 79 cm. Sotheby, Londýn 2004
14 382,- EUR Šťastná nevesta. Olej na plátne, 73 x 100 cm. Sotheby, Londýn 2004
12 944,- EUR Kozácka hliadka. Olej na plátne, 52 x 41, 5 cm. Sotheby, Londýn 2004
12 225,- EUR Kozácka hliadka. Olej na plátne, 70, 8 x 105 cm. Sotheby, Londýn 2004
11 793,- EUR Sibírsky konvoj. Olej na plátne, 69 x 105 cm. Sotheby, Londýn 2004
Biografia: Rakúsky maliar Adolf Baumgartner-Stoiloff (Stoilov) sa narodil roku 1850 v Linzi, zomrel 28. 3.1924 vo Viedni. Študoval na Akadémii výtvarných umení vo Viedni. Počas štúdia sa oženil so svojou spolužiačkou ruského pôvodu, čo ovplyvnilo výber jeho námetov z ruského prostredia. Maľoval zátišia, krajiny a žánrové výjavy. Veľmi frekventovanou témou jeho obrazov boli jazdecké scény (Poľovačka na vlkov, Transport zlata na Sibíri). Z literatúry: Saur, K.G.: Allgemeiness Kűnstler-Lexikon, diel 7., str. 619.
Poradové číslo: | 154a |
Vyvolávacia cena: | 2 821 € |
Konečná cena: | 2 456 € |
Rok: okolo 1890
Technika: olej na kartóne
Rozmery: 70 x 98 cm
Značené: vľavo dole „A. Baumgartner“