63. Jarná aukcia výtvarných diel

28. Marec 2006

Aukcie | 63. Jarná aukcia výtvarných diel

Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: NAJVYŠŠIE DOSIAHNUTÉ KONEČNÉ CENY DIEL G. WERTHEIMERA NA SVETOVÝCH AUKCIÁCH:
10 702,- EUR Levy a sfinga. Olej na plátne. 84,5 x 135 cm. New-York 1994
8 994,- EUR Lev a levica. Olej na plátne. 153 x 112 cm. Bourg-en-Bresse 1990
8 500,- EUR Nu á la peau d´ours. Olej na plátne. 49,7 x 82,5 cm. Paríž 2004

Biografia: Rakúsky židovský maliar Gustav Wertheimer sa narodil roku 1847 vo Viedni, zomrel 1902 v Paríži. Štúdia začal na viedenskej akadémii u profesorov C. Mayera a J. von Fuehricha, pokračoval na akadémii v Mníchove po vedením W. Dieza. V roku 1882 sa odsťahoval do Paríža, kde si veľmi skoro získal značnú popularitu najmä svojimi historickými a symbolistickými obrazmi.