28. Marec 2006
Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: NAJVYŠŠIE DOSIAHNUTÉ KONEČNÉ CENY DIEL K. CSERNU NA AUKCIÁCH SOGY:
32 000,- Sk Orientálny motív. Okolo 1920. Olej na plátne. 62 x 78 cm. (26. letná aukcia, 5. 6. 2001)
16 000,- Sk Orientálny bazár I. Nedat. Olej na kartóne. 25,5 x 21 cm. (28. jesenná aukcia, 2. 10. 2001)
16 000,- Sk Orientálny bazár II. Nedat. Olej na kartóne. 25,5 x 21 cm. (28. jesenná aukcia, 2. 10. 2001)
16 000,- Sk Orientálny bazár III. Nedat. Olej na kartóne. 21 x 25,5 cm. (28. jesenná aukcia, 2. 10. 2001)
16 000,- Sk Orientálny bazár IV. Nedat. Olej na kartóne. 21 x 25,5 cm. (28. jesenná aukcia, 2. 10. 2001)
Biografia: Károly Cserna sa narodil 1867 v Kunszentmiklósi, zomrel 1944 v Budapešti. Venoval sa maľbe aj ilustrátorskej činnosti. Študoval na Škole pre učiteľov kreslenia v Budapešti (prof. Greguss, Székely, Lotz). 1903 odišiel na študijný pobyt do Mníchova. Po návrate z Mníchova sa zaoberal predovšetkým portrétnou tvorbou, ďalej maľoval zátišia a akvarelové pohľady s tématikou Budapešti. 1906-7 pobyt v Egypte, ktorý ho inšpiroval k vytvoreniu viacerých diel s témou Orientu. Jeho diela sú reprezentatívnym spôsobom zastúpené v Magyar Nemzeti galéria, Historickom múzeu a ďalších. Z literatúry: Seregélyi, G: Magyar Festők és grafikusok adattára, Szeged 1988, str. 113.
Poradové číslo: | 101 |
Vyvolávacia cena: | 830 € |
Konečná cena: | 830 € |
Rok: okolo 1935
Technika: olejová tempera na plátne
Rozmery: 60 x 79 cm
Značené: vpravo dole „Cserna Károly, Cairo“
Ďalšie vlastnosti: Na zadnej strane nálepka, podľa ktorej bol obraz vystavovaný v Szépmuveszeti Salóne v Budapešti.