02. Október 2007
Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: NAJVYŠŠIE DOSIAHNUTÉ KONEČNÉ CENY DIEL G. BENCZÚRA NA AUKCIÁCH SOGY:
42 000,- Sk Portrét starej ženy. Okolo 1890. Kresba uhľom, kriedou na papieri. 36 x 27 cm. (63. jarná aukcia, 28.3. 2006)
36 000,- Sk Jarná kytica. Okolo 1900. Olej na plátne. 65 x 49 cm. (39. letná aukcia, 27. 5. 2003)
30 000,- Sk Kráľ. Okolo 1900. Kresba uhľom, pastelom, temperou na papieri. 44 x 27,5 cm. (11. aukcia kresby a grafiky, 14. 12. 1998)
NAJVYŠŠIE DOSIAHNUTÉ KONEČNÉ CENY KRESIEB G. BENCZÚRA
NA SVETOVÝCH AUKCIÁCH:
2 067,- EUR Le Lever. Akvarel, atrament na papieri, 40,5 x 39 cm. Berlín 1996
707,- EUR “Fatique”. Kresba perom na papieri, 49 x 42 cm. Budapešť 2006
Poradové číslo: | 123 |
Vyvolávacia cena: | 830 € |
Rok: okolo 1880
Technika: ceruza na papieri, obojstranne kreslené, na zadnej strane „Hlava muža“, čiastočne prelepená novinovým papierom
Rozmery: 35 x 27 cm
Značené: vľavo dole poločitateľne „Benczúr Gyula“