27. November 2007
Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: NAJVYŠŠIE DOSIAHNUTÉ KONEČNÉ CENY DIEL E. JETTELA NA SVETOVÝCH AUKCIÁCH:
52 398,- EUR Kôň na dedinskej ulici. 1879. Olej na dreve. 51 x 79,5 cm. Viedeň 2001
22 500,- EUR Riečna krajina. 1885. Olej na dreve. 54 x 40 cm. San Francisco 1997
11 592,- EUR Tekvicové pole. Olej na dreve. 43 x 34,5 cm. Viedeň 2001
5 372,- EUR Kvety v záhrade. 1896. Gvaš, ceruza na papieri. 38 x 29 cm. Londýn 2001
NAJVYŠŠIE DOSIAHNUTÉ KONEČNÉ CENY DIEL E. JETTELA NA AUKCIÁCH SOGY:
600 000,- Sk Krajina s napájaním kráv. 1884. Olej na plátne. 75 x 100 cm. (42. jesenná aukcia, 30. 9. 2003)
Biografia: Krajinár Eugen (Eugene) Jettel sa narodil 20. 3. 1845 v českých Janoviciach, zomrel 27. 8. 1901 vo Veli Lošinj v Chorvátsku. Od študentských čias u A. Zimmermanna na viedenskej Akadémii výtvarného umenia sa priatelil s E. J. Schindlerom und R. Ribartzom, absolvoval študijné cesty do Francúzska, Holandska, Talianska na Istriu a do Maďarska. Od 1873 žil Jettel nepretržite v Paríži a bol silne ovplyvnený francúzskou krajinomaľbou barbizonskej školy, 1897 sa vrátil naspäť do Viedne. Člen Viedenskej secesie. Z literatúry: H. Fuchs, E. Jettel, 1975; Neue Deutsche Biographie.
Poradové číslo: | 343 |
Vyvolávacia cena: | 1 992 € |
Rok: okolo 1890
Technika: akvarel na papieri
Rozmery: 32 x 24 cm
Značené: vpravo dole "Eugen Jettel"