78. jarná aukcia výtvarných diel

11. Marec 2008

Aukcie | 78. jarná aukcia výtvarných diel

Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: NAJVYŠŠIE DOSIAHNUTÉ KONEČNÉ CENY DIEL E. CUCUELA NA SVETOVÝCH AUKCIÁCH:
158 000,- EUR Pri Ammersee. Olej na plátne. 91 x 120 cm. Mníchov 2001
143 394,- EUR Autumn Sun. Olej na plátne. 89 x 100 cm. New York 1999
143 000,- EUR Pri čaji. Olej na plátne. 102 x 100 cm. Ahlden 1999
142 475,- EUR Žena v bielom. Olej na plátne. 74 x 104 cm. New York 2006
128 459,- EUR Dáma v ružovom. Olej na plátne. 43 x 51 cm. Berlín 2007
88 000,- EUR Dáma s bielym slnečníkom na lodi. Olej na plátne. 94 x 99 cm. Berlín 2005
NAJVYŠŠIE DOSIAHNUTÉ KONEČNÉ CENY DIEL E. CUCUELA NA AUKCIÁCH SOGY:
124 000,- Sk Žena v záhrade. Okolo 1920. Akvarel na papieri. 52 x 38 cm. (45. zimná aukcia, 2. 12. 2003)

Biografia: Edward Alfred Cucuel sa narodil 6. 8. 1875 v San Franciscu a zomrel v roku 1954 v New Yorku. Študoval v Paríži u B. Constanta, J. P. Laurensa a Geroma. V Mníchove pokračoval štúdia u Prof. L. Putza. Tento francúzsko-americký maliar je považovaný za významného predstaviteľa neskorého postimpresionizmu.