20. Máj 2008
Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: NAJVYŠŠIE DOSIAHNUTÉ KONEČNÉ CENY DIEL V. POPOVIČA NA AUKCIÁCH SOGY:
86 000,- Sk Niké 4. 1971. Olej na plátne. 105 x 160 cm. (71. aukcia súčasného slovenského umenia, 22. 5. 2007)
80 000,- Sk Siréna. 1964. Tvrdený papier. 51 x 64 cm. (14. jarná aukcia, 16. 3. 1999)
80 000,- Sk Z cyklu Lodičky II. 1964. Asambláž, papier, plexisklo. 56 x 76 cm. (49. letná aukcia, 11. 5. 2004)
70 000,- Sk Účtovná kniha. 1969. Asambláž, olej na papieri, plátne. 50 x 65 cm. Krstenie-prsníky. 1969. Asambláž, olej, papier na plátne. 50 x 65 cm. (47. jarná aukcia, 9. 3. 2004)
65 000,- Sk Z cyklu Lodičky VI. 1964. Asambláž, papier, plexisklo. 56 x 76 cm. (49. letná aukcia, 11. 5. 2004)
64 000,- Sk Míľnik (Monštrá pre Danubius). 1968. Olej na sololite. 150 x 80 cm. (75. aukcia súčasného umenia, 23. 10. 2007)
50 000,- Sk Hrozno, fialky a papier. 1964. Kombinovaná technika. 50 x 70 cm. (19. jarná aukcia, 28. 3. 2000)
Biografia: Vladimír Popovič sa narodil 27. 11. 1939 vo Vysokej nad Uhom. 1955-59 študoval na SŠUP v Bratislave. 1959-65 na VŠVU v Bratislave (prof. D. Milly, prof. P. Matejka), 1961 na AVU v Prahe (prof. V. Tittelbach). V 60. rokoch popri obrazoch-reliéfoch vytváraných integráciou maľovanej plochy a drobného papierového objektu vytvára abstraktné štrukturálne kompozície, papierové krkváže a objekty. Venuje sa aj návrhom pre divadlá, fotografii, iniciuje privátne akcie-slávnosti. Spolupracoval spolu s režisérom Elom Havettom. Vystavoval v Bratislave (1965,1967), Spišskej Novej Vsi (1990). 1967 mu bola udelená Cena Osamelých Bežcov za Projekt Oblečená Maja, 1970 Strieborná Siréna v Sorente za výtvarnú koncepciu filmu Slávnosť v botanickej záhrade. 2002 výstava sborného diela v Slovenskej národnej galérii. Z literatúry: 60. Roky, SNG, Bratislava, 1995; Rusinová Z.: Vladimír Popovič. Bratislava 2002.
Poradové číslo: | 63 |
Vyvolávacia cena: | 133 € |
Konečná cena: | 332 € |
Rok: 1981
Technika: farebná sefigrafia na papieri
Rozmery: 60 x 60 cm
Značené: vpravo dole "Vlad. Popovič 1981"
Ďalšie vlastnosti: Dielo nie je reprodukované