81. jesenná aukcia výtvarných diel

07. Október 2008

Aukcie | 81. jesenná aukcia výtvarných diel

Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: NAJVYŠŠIE DOSIAHNUTÉ KONEČNÉ CENY DIEL M. ŠIMURDU NA AUKCIÁCH SOGY:
175 000,- Sk Pohľad na Bratislavu od SLavína. 1959. Olej na plátne. 73 x 116 cm. (80. letná aukcia, 10. 6. 2008)
95 000,- Sk Príhoda. 1975. Olej na plátne. 115 x 200 cm. (71. aukcia súčasného slovenského umenia, 22. 5. 2007)
95 000,- Sk Neprítomnosť. 1972. Olej na plátne. 115 x 200 cm. (71. aukcia súčasného slovenského umenia, 22. 5. 2007)
75 000,- Sk Napätie. 1963. Olej, kombinovaná technika na sololite. 185 x 102 cm. (79. aukcia súčasného slovenského umenia, 20. 5. 2008)

Biografia: Miloš Šimurda sa narodil 5. 6. 1924 vo Frenštáte pod Radhošťom. Študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave (prof. J. Mudroch). Venoval sa aj technológii maľby v architektúre. 1972-74 absolvoval tri letné ročníky v Medzinárodnom stredisku pre štúdium mozaiky pri Accademie di Belle Arti v Ravenne. Z literatúry: Malý slovník slovenských výtvarných umelcov. SFVU Bratislava. 1981, s. 426. Slovenské vizuálne umenie 1970-1985. Katalóg výstavy. SNG 2002.