07. Október 2008
Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: NAJYVŠŠIE DOSIAHNUTÉ KONEČNÉ CENY DIEL R. BREYERA NA SVETOVÝCH AUKCIÁCH
9 848,- EUR Kliffhotel. Olej na plátno. 43 x 63 cm. Stuttgart 1990
9 203,- EUR Ostrovná železnica. Olej na plátne. 40 x 51 cm. Mníchov 1999
5 116,- EUR Z mesta. Olej na plátne. 42 x 38 cm. Stuttgart 1998
4 147,- EUR Krajina so železnicou. Olej na plátne. 41 x 55 cm. Stuttgart 1990
3 613,- EUR Sediaca v interiéri. Olej na plátne. Neuvedený rozmer. Mníchov 1989
Biografia: Ödön Tull sa narodil v Székesfehérvári v roku 1870 a zomrel v Budapešti v roku 1911. Svoju dráhu výtvarníka započal vo firme bratov Légrádyovcov ako litograf, neskôr študoval na akadémii v Budapešti. Kvôli zlej finančnej situácii roky pracoval ako maliar-natierač až napokon dokončil svoje štúdiá na akadémii v Miláne a akadémii Julian v Paríži u profesorov Laurensa a Bouguereau. Ešte počas života bol niekoľkokrát vyznamenaný, pôsobil v Tunisku, Holandsku a Terste. Vystavoval priebežne od roku 1892 na výstavách Műcsarnoku. Z literatúry: Szabó, Á. A.: Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona. Nyíregyháza, 2002.
Poradové číslo: | 200 |
Vyvolávacia cena: | 2 158 € |
Rok: okolo 1900
Technika: olej na plátne
Rozmery: 70 x 118 cm
Značené: vpravo dole "Tull"