83. zimná aukcia výtvarných diel a starožitností

02. December 2008

Aukcie | 83. zimná aukcia výtvarných diel a starožitností

Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: NAJVYŠŠIE DOSIAHNUTÉ KONEČNÉ CENY DIEL R. KRIVOŠA NA AUKCIÁCH SOGY:
275 000,- Sk Tri fujary. 1981. Olej, kombinácia techník na preglejke. 114 x 90 cm. (53. zimná aukcia, 30. 11. 2004)
125 000,- Sk Na paši. 1958. Olej na plátne. 71 x 90,5 cm. (45. zimná aukcia, 2. 12. 2003)
93 000,- Sk Cirkusový kôň. 1985. Olej, kombinácia techník na kartóne. 62 x 50 cm. (72. letná aukcia, 12. 6. 2007)
92 000,- Sk Harlekýn. 1986. Kombinovaná technika na dreve. 60 x 40 cm. (45. zimná aukcia, 2. 12. 2003)
87 000,- Sk Žena s nošou. 1962. Olej na sololite. 89 x 58 cm. (51. jesenná aukcia, 12. 10. 2004)
83 000,- Sk Na paši. 1958. Olej na plátne. 71 x 90,5 cm. (29. zimná aukcia, 5. 12. 2001)
65 000,- Sk Situácia II. (My Lai). 1972. Kombinovaná technika. 120 x 70 cm. (42. jesenná aukcia, 30. 9. 2003)

Biografia: Rudolf Krivoš sa narodil sa 16. 11. 1933 v Tisovci. 1951-56 študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave (prof. Mudroch). Najvýznamnejšie súborné výstavy mal v Bratislave (1963-64 a 1968 Mestská galéria, 1983, Výstavná sieň ZSVU, 1997 Slovenská národná galéria). 1961 účasť na Bienále mladých v Paríži a na bienále maľby v Sao Paolo. 1969 Cena Cypriána Majerníka. Z literatúry: Matuštík, R.: Moderné slovenské maliarstvo 1945-63. Bratislava 1965, Kol.: 60. roky vo výtvarnom umení. Katalóg SNG, Bratislava 1995. Kubíková, K.: Rudolf Krivoš. Katalóg SNG, Bratislava 1997.