10. Marec 2009
Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: NAJVYŠŠIE DOSIAHNUTÉ KONEČNÉ CENY DIEL J. T. MOUSSONA NA AUKCIÁCH SOGY:
480 000,- Sk Taliansky motív. 1932. Olej na plátne. 72 x 58 cm. (83. zimná aukcia, 2. 12. 2008)
223 000,- Sk Čítajúca na slnku. Okolo 1911. Olej na plátne. 50 x 40 cm. (65. letná aukcia, 6. 6. 2006)
160 000,- Sk V záhrade. 1933. Olej na kartóne. 35 x 41 cm. (72. letná aukcia, 12. 6. 2007) 160 000,- Sk Kytica ruží. 1920. Olej na plátne. 76 x 60 cm. (72. letná aukcia, 12. 6. 2007)
155 000,- Sk Plachetnice pri Benátkach. Okolo 1913. Olej na kartóne. 67 x 48 cm. (39. letná aukcia, 27. 5. 2003)
120 000,- Sk Na pláži. Okolo 1910. Olej na plátne. 60 x 72 cm. (34. jesenná aukcia, 1. 10. 2002)
115 000,- Sk Na trhu v Lučenci. Okolo 1930-1935. Olej na plátne. 60 x 74 cm. (65. letná aukcia, 6. 6. 2006)
Poradové číslo: | 87 |
Vyvolávacia cena: | 400 € |
Konečná cena: | 5 200 € |
Rok: okolo 1920-25
Technika: akvarel na papieri
Rozmery: 51 x 27 cm
Značené: vpravo dole „Mousson J. T.“