87. Jesenná aukcia výtvarných diel

06. Október 2009

Aukcie | 87. Jesenná aukcia výtvarných diel

Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: NAJVYŠŠIE DOSIAHNUTÉ KONEČNÉ CENY POROVNATEĽNÝCH DIEL W. MEADOWSA NA SVETOVÝCH AUKCIÁCH:
19 018,00,- € Grand Canal, Benátky (2). Olej na plátne. 38,1 x 76,5 cm. Londýn 2005 5 883,00,- € Vjazd do Grand Canal. Olej na plátne. 26 x 46 cm. Londýn 2000
4 556,00,- € Letný deň. Olej na plátne. 76,5 x 127 cm. Londýn 1999
3 438,00,- € Grand Canal, Benátky. Olej na plátne. 29,4 x 59,4 cm. Ilkley, 2001

Biografia: William G. Meadows bol britský maliar, špecialista na mestské veduty a pastorálne scény. Jeho tvorbu charakterizuje jemná drobnokresba, ktorá je výsledkom dômyslenej práce pri nanášaní farebných pigmentov. Meadows pracoval tenkým štetcom, ktorým na plátno ukladal pomerne vysoké pasty farieb. Tým dosiahol väčšiu a prirodzenejšiu sveteľnú hru odtieňov zelených a modrých, ktoré sú dominantnými farbami jeho plátien. Maľoval najmä pohľady na Benátky, inšpiráciou mu bola tvorba vynikajúceho talianskeho maliara tohto žánru G. A. Canaletta. Z literatúry: Thieme-Becker: Allgemeines Lexikon der Bildenden Kűnstler. Lipsko 1939.