88. Aukcia súčasného umenia

27. Október 2009

Aukcie | 88. Aukcia súčasného umenia

Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: NAJVYŠŠIE KONEČNÉ CENY DIEL DOSIAHNUTÉ NA AUKCIÁCH SOGY:
850,00,- € Obsadanie II. 2009. Olej na sololite. 171 x 138 cm. (85. aukcia súčasného slovenského umenia, 18. 5. 2009)
663,88,- € So synom. 2006. Vajcová tempera, olej, moridlo, latex na sololite. 171 x 137 cm. (75. aukcia súčasného umenia, 23. 10. 2007)

Biografia: Mladá výtvarníčka, finalistka Ceny Oskára Čepana 2009, Jarmila Džuppová vo svojej doterajšej tvorbe tematizuje jeden zo základných protikladov novodobého slovenského kultúrneho povedomia. A tým je najmä z literatúry známy protiklad mesta a vidieka, rurálneho a urbánneho. V jej tvorbe však nie je toto protirečenie nijakým spôsobom dramatizované či stavané do roviny neriešiteľného problému. Ide skôr o nostalgické spomienky na blednúci film detstva, interprované prekvapujúco suverénnym a navýsosť aktuálnym maliarskym podaním. Jarmila Džuppová študuje na katedre vizuálnych umení a intermédií Fakulty umení Technickej univerzity v Košiciach (ateliér R. Sikoru). Samostatne vystavovala v Mestskej galérii v Rimavskej Sobote a Nitrianskej galérii (2006) .