08. Jún 2010
Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: 1 062,21,- € Orientálny motív. Okolo 1920. Olej na plátne. 62 x 78 cm. (26. letná aukcia, 5. 6. 2001)
829,85,- € Káhira. Okolo 1935. Olejová tempera na plátne. 60 x 70 cm. (63. jarná aukcia, 28.3. 2006)
531,10,- € Orientálny bazár I. Nedat. Olej na kartóne. 25,5 x 21 cm. (28. jesenná aukcia, 2. 10. 2001)
Biografia: Károly Cserna sa narodil 1867 v Kunszentmiklósi, zomrel 1944 v Budapešti. Venoval sa maľbe aj ilustrátorskej činnosti. Študoval na Škole pre učiteľov kreslenia v Budapešti (prof. Greguss, Székely, Lotz). 1903 odišiel na študijný pobyt do Mníchova. Po návrate z Mníchova sa zaoberal predovšetkým portrétnou tvorbou, ďalej maľoval zátišia a akvarelové pohľady s tématikou Budapešti. 1906-7 pobyt v Egypte, ktorý ho inšpiroval k vytvoreniu viacerých diel s témou Orientu. Jeho diela sú reprezentatívnym spôsobom zastúpené v Magyar Nemzeti galéria, Historickom múzeu a ďalších. Z literatúry: Seregélyi, G: Magyar Festők és grafikusok adattára, Szeged 1988, str. 113.
Poradové číslo: | 167 |
Vyvolávacia cena: | 600 € |
Rok: okolo 1930
Technika: olej na plátne
Rozmery: 73 x 48 cm
Značené: Značené vpravo dole "Cserna Károly"