05. Október 2010
Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: 29 044,- € Mŕtvy klaun. 1944. Olejová tempera na kartóne. 52 x 87 cm. (80. letná aukcia, 10. 6. 2008)
17 800,- €. Cirkus. 1946. Tempera, gvaš na kartóne. 46 x 68 cm. (84. jarná aukcia,10. 3. 2009)
13 500,- € Ježiš v Getsemanskej záhrade. 1945. Tempera, gvaš na kartóne. 45 x 59 cm. (90. jarná aukcia, 9. 3. 2010)
9 128 € Pieta. 1946. Akvarel, gvaš na papieri. 38 x 59 cm. (81. jesenná aukcia, 7. 10. 2008)
8 400,- € Clown. Okolo 1939 – 42. Tempera, gvaš na papieri. 90 x 57 cm. (87. jesenná aukcia, 6. 10. 2009)
Poradové číslo: | 174 |
Vyvolávacia cena: | 2 800 € |
Konečná cena: | 2 250 € |
Rok: 1963
Technika: olej na plátne
Rozmery: 78 x 65 cm
Ďalšie vlastnosti: Vzadu popiska diela autorovou rukou, podľa ďalšieho popisku na zadnej strane bol obraz vystavovaný v galérii Penelope v Ríme v 60-tych rokoch.
Popis: Dielo pochádza priamo z pozostalosti autora.