99. jesenná aukcia výtvarných diel

04. Október 2011

Aukcie | 99. jesenná aukcia výtvarných diel

Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: 59 000,- EUR Drevári pod Ďumbierom. 1943. Olej na plátne. 67 x 47 cm. (95. zimná aukcia, 7. 12. 2010)
51 450,- EUR Slovenská rodina. Okolo 1938. Olej na plátne. 70 x 100 cm. (45. zimná aukcia, 2. 12. 2003)
49 790,- EUR Žatva pod Bradlom. Okolo 1935. Olej na kartóne. 65 x 48 cm. (81. jesenná aukcia, 7.10. 2008)
48 330,- EUR Súbor diel: Nad rodným krajom. 1944. Olej na plátne. 79 x 93 cm; Štúdia k Bošáci. 1944. Kresba ceruzou, kolorovaná akvarelom na papieri. 42,5 x 28 cm; Náčrt z Kopaníc I. 1944. Perokresba na papieri. 18 x 13 cm; Náčrt z Kopaníc II. 1944. Perokresba na papieri. 12,5 x 17,5 cm; Žena z Bošáce. 1944. Pálená hlina. výška 33 cm; Muž z Bošáce. 1944. Pálená hlina. Výška 33 cm. (42. jesenná aukcia, 30. 9. 2003)
44 000,- EUR Pozdravenie rána. Okolo 1940-42. Olej na preglejke. 66 x 42, 5 cm. (92. letná aukcia, 8. 6. 2010)