99. jesenná aukcia výtvarných diel

04. Október 2011

Aukcie | 99. jesenná aukcia výtvarných diel

Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: 4 979,09,- EUR Poľovačka na diviaky. Okolo 1920. Olej na plátne. 100 x 140cm. (81. jesenná aukcia, 7.10. 2008)
4 813,12,- EUR Pred poľovačkou. Okolo 1920. Olej na plátne. 100 x 140cm. (81. jesenná aukcia, 7.10. 2008)
3 983,27,- EUR Dedina. Nedat. Olej na plátne. 160,5 x 130,5 cm. (18. zimná aukcia, 2. 12. 1999)
3 485,36,- EUR Pastierka husí I. Nedat. Olej na plátne. 60 x 80 cm. (22. jesenná aukcia, 26. 9. 2000)
3 153,42,- EUR Zimná krajina (Poľovačka). Okolo 1905. Olejová tempera na papieri. 47 x 68 cm. (23. zimná aukcia, 5. 12. 2000)
2 788,29,- EUR Dvaja poľovníci. Okolo 1920. Olej na plátne. 70 x 80 cm. (78. jarná aukcia, 11. 3. 2008)
2 423,16,- EUR Jesenná krajina. Okolo 1935. Olej na plátne. 70 x 95 cm. (4. zimná aukcia, 16. 12. 1997)
2 323,57,- EUR Dáma v zimnom lese. Okolo 1910. Olej na plátne. 33 x 42 cm. (5. jarná aukcia, 17. 3. 1998)
2 290,38,- EUR Poľovačka v zime. Okolo 1935. Olej na plátne. 75 x 100 cm. (25. jarná aukcia, 20. 3. 2001)
2 223,99,- EUR Siesta. Okolo 1920. Olej na plátne. 60 x 80 cm. (53. zimná aukcia, 30. 11. 2004)
2 058,02,- EUR Poľovník. Okolo 1920. Olej na plátne. 59 x 58 cm. (74. jesenná aukcia, 2. 10. 2007)

Biografia: Antal Neogrády sa narodil 8. 6. 1861 v Galse, zomrel 19. 12. 1942 v Alagu. Študoval na Škole dekoratívneho kreslenia v Budapešti (prof. Greguss) a na Akadémii výtvarných umení v Mníchove. Od 1888 sa zúčastňoval najvýznamnejších budapeštianskych výstav (hlavne akvarelmi). 1893 - 1931 bol profesorom akvarelovej maľby na Vysokej škole výtvarných umení v Budapešti. Významné súborné výstavy mal v Budapešti (1904) a v Arade (1908). Jeho diela sú v majetku Národnej galérie v Budapešti a v Historickej obrazárni. Z literatúry: Zádor, A., Genton, I.: Müvészeti Lexikon. Budapest 1967, zv. III. s. 507.