11. Jún 2013, 18:00
Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: 30 000,- € Tanec so smrťou. Olej na plátne. 204 x 250 cm. Düsseldorf 2012
9 024,- € Dievča s klobúkom. Olej n plátne. 101 x 150 cm. Budapešť 2008
4 746,- € Lode na Dunaji. Olej na plátne. 100 x 150 cm. Budapešť 2012
3 366,- € Mária Magdaléna. Olej na dreve. 156 x 100 cm. Budapešť 2011
Biografia: Kálmán Istókovits patrí medzi popredných predstaviteľov maďarského grafického umenia. Výtvarné školy navštevoval od roku 1920 vo Viedni, Miláne, V Budapešti, kde bol žiakom Istvána Csóka, Gyulu Rudnaya a Andora Duditsa. Rudnaya však spoznal ešte pred vysokoškolskými štúdiami v Pécsi v umeleckej kolónii. Kontak s týmto učiteľom bol pre jeho tvorbu tej doby rozhodujúci, ovplyvnil ho na poli grafiky i portrétnej tvorby i v maľbách aktov. V roku 1929-30 bol štipendistom Rímskej maďarskej akadémie. Jeho diela vlastní rímska Galéria moderného umenia, Galéria Uffizi vo Florencii i mnohé maďarské štátne a súkromné zbierky.
Poradové číslo: | 144 |
Vyvolávacia cena: | 650 € |
Rok: Okolo 1940
Technika: Akvarel na papieri
Rozmery: 32,5 x 48 cm
Značené: Značené vpravo dole "Istokovits K."