133. jarná aukcia výtvarných diel

07. Marec 2017, 18:00

Aukcie | 133. jarná aukcia výtvarných diel

Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: € 2 500,- Z cyklu "Denníky". 1970. Olej, kombinácia techník na kartóne. 65 x 75 cm. (116. večerná aukcia, 08.04.2014)
€ 2 200,- Denníky. 1969. Olej na kartóne. 39 x 52, 5 cm. (119. večerná aukcia, 11.11.2014)
€ 2 100,- Strom farieb II. 1970-2008. Olej na plátne. 125 x 100 cm. (88. aukcia súčasného umenia, 27. 10. 2009)
€ 2 000,- Vysťahovalci. 1993. Olej, koláž na plátne. 85 x 70 cm. (122. večerná aukcia, 21.04.2015)
€ 1 858,86,- Zavraždenie amerického prezidenta J. F. Kennedyho. 2001. Olejová asambláž na plátne. 130 x 100 cm. (58. letná aukcia, 14. 6. 2005)
€ 1 427,34,- Socialistické a kapitalistické „H“. 1973-1989. Olej na plátne. 50 x 65,5 cm. (71. aukcia súčasného umenia, 22. 5. 2007)
€ 1 261,37,- Domov. 1988. Kombinovaná technika. 80 x 90 cm. (14. jarná aukcia, 16. 3. 1999)
€ 1 228,17,- Obraz. 1970. Kombinovaná technika na plátne. 266 x 167 cm. (32. letná aukcia, 4. 6. 2002)

Biografia: Narodil sa 12. 1. 1939 v Prahe. 1953-1957 študoval na Strednej škole umeleckého priemyslu v Bratislave, 1957-1963 na Vysokej škole výtvarných umení (prof. Matejka).

Literatúra: Abelovský, J.: Michal Studený, kat. výstavy, Bratislava 1992; Rusinová, Z. a kol.: 20. storočie, kat. výstavy, SNG 2000, str. 139.