140. večerná aukcia

Aukcie | 140. večerná aukcia

Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: Najvyššie konečné ceny diel Júliusa Schuberta dosiahnuté na aukciách SOGY:
€ 929 Pohľad na Bratislavu. 1943. Akvarel na papieri. 56 x 70 cm. (80. letná aukcia, 10.6.2008)
€ 663 Zátišie. 1933. Olej na plátne. 70 x 100 cm. (26. letná aukcia, 5. 6. 2001)

Biografia: Narodil sa 28. 4. 1888 v Bratislave, zomrel 31. 12. 1947 v Bratislave. 1906-1911 študoval prírodné vedy na univerzite v Budapešti, 1914-1918 vojak na frontoch prvej svetovej vojny, 1919-1920 absolvoval dva semestre na Vysokej škole výtvarných umení v Budapešti. Od 1920 žil v Bratislave. Bol členom bratislavského Kunstvereinu. Po smrti Alojza Rigeleho (1940) sa stal výkonným predsedom spolku.

Literatúra: Brogyányi, K.: Festőművészet Szlovenszkón. Košice 1931, str. 66 a 110; Váross, M.: Slovenské výtvarné umenie 1918-1945, Bratislava 1960, str. 78-79; Abelovský, J.- Bajcurová, K.: Výtvarná moderna Slovenska. Bratislava 1997.