29. November 2005
Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: NAJVYŠŠIE DOSIAHNUTÉ KONEČNÉ CENY DIEL M. BENKU NA AUKCIÁCH SOGY:
1 550 000,- Sk Slovenská rodina. Okolo 1938. Olej na plátne. 70 x 100 cm. (45. zimná aukcia, 2. 12. 2003)
1 465 000,- Súbor diel : Nad rodným krajom. 1944. Olej na plátne. 79 x 93 cm., Štúdia k Bošáci. 1944. kresba ceruzou, kolorovaná akvarelom na papieri. 42,5 x 28 cm., Náčrt z Kopaníc I. 1944. Perokresba na papieri. 18 x 13 cm., Náčrt z Kopaníc II. 1944. Perokresba na papieri. 12,5 x 17,5 cm., Žena z Bošáce. 1944. Pálená hlina. výška 33 cm., Muž z Bošáce. 1944. Pálená hlina. Výška 33 cm. (42. jesenná aukcia, 30. 9. 2003)
1 200 000,- Sk Z Liptova. Okolo 1932. Olej na plátne. 65 x 54 cm. (22. jesenná aukcia, 26. 9. 2000)
1 115 000,- Sk Očarený krásou. 1942. Olej na plátne. 113 x 100 cm. (31. jarná aukcia, 26. 3. 2002)
1 040 000,- Sk Nad rodným krajom. 1944. Olej na plátne. 78 x 93 cm. (12. jesenná aukcia, 15. 12. 1998)
Poradové číslo: | 78 |
Vyvolávacia cena: | 7 303 € |
Konečná cena: | 13 444 € |
Rok: okolo 1938
Technika: olej na kartóne
Rozmery: 30 x 38 cm
Značené: vpravo na boku „M. Benka“